E-ticaret yapmanın en kestirme yolu

E-ticaret

E-ticaret

Son yıllarda sokak sokak dolaşmak yerine bazı insanlar e-ticarete yönelmiş durumlarda. E-ticaret görünüşün aksine hiçte kolay olmayan ve kısa bir zamanda öğrenilebilecek bir kavram değil. Gittigidiyor.com veya amazon.com gibi siteler yapmak bugün milyonlarca dolar sermaye gerektiren işler. Bunun yanında piyasada satılan e-ticaret çözümlerinden yararlanmaya çalışanlarda optimizasyon ve reklam derken bir sürü zaman ve para kaybı yaşayacaklardır. Şimdi diyeceksiniz sen SEO danışmanlığı yapıyorsun. Neden optimizasyon ve reklam işi ile uğraşmamalarını tavsiye ediyorsun? Çünkü ben müşterimin para kazanmasını isterim. Kendi egolarım veya para hırsım ile müşterimin madur olmasını istemem. Sonuçta benim müşterim para kazanırsa bende kazanırım. Mantık budur.

Peki ne yapıcak e-ticaret işi yapmayı isteyenler?

Bu sorunun cevabı aslında çok basit. İnternette hali hazırda müşterisi ve günlük yoğun ziyaretçisi bulunan aracı mağazalar bulunmakta. Gittigidiyor.com, amazon.com gibi. Bunlarda kendimize bir dükkan açıp, sürekli satış yapabiliriz. Sonuçta günde yüzbinlerce kişi bu mağazalara girip güvenle alışveriş yapıyor. İnternette güven çok önemlidir. Hele ki bu online alışveriş ise. Alıcı ya defalarca araştırır ya da güvenilir olmadığı kanısına varıp bir daha gelmez e-ticaret sitenize. Ancak bu gittigidiyor gibi medya organlarında sürekli yer bulan bir e-mağaza ise insanların güven sorunu olmuyor.

Her türlü satış yapabileceğiniz Türkiye içinde en çok kullanılan ve en iyi verim alabileceğiniz e-mağaza veya e-pazar diyebiliriz.

Uluslararası her türlü satışı yapabileceğiniz platform.

amazon

Bilgisayar parçaları ile ilgili yoğun satış yapabileceğiniz ve pek çok farklı konuda bilgi alışverişi yapabileceğiniz ve yararlı bilgiler bulabileceğiniz platform.

2006 yılından bu yana SEO üzerine araştırmalar ve çalışmalar yürütmektedir. Pek çok yerli ve yabancı projede SEO Manager ünvanı ile görev almıştır. Türkiye'deki birçok farklı sektördeki lider markaya SEO Danışmanlığı yapmaktadır. Türkiye çapında tanınan Color Ventures markası altında yer alan içerik odaklı projeleri bulunmaktadır. Kurduğu Vevona İnteraktif Ajansı ile şirketlere SEO, SEM, sosyal medya, mobil uygulama ve web tasarım hizmetleri vermektedir.

Son Yazılar

Yorumlar kapalı