E-ticaret zekası

Twitter Dell'i zengin eder. :)

Son yıllarda internet dünyasında bir sosyal ağ çılgınlığı aldı başını gidiyor. Sosyal ağlar sayesinde de aslında çok güzel işler yapılabiliyor. Bunun bir kanıtıda burda. Şimdi bu ne diyebilirsiniz. İşte bu gerçek bir e-ticaret zekası. Dell firması Twitter üzerinde açtığı delloutlet sayfasında hergün bir ürünü indirimli şekilde satışa sunuyor.

Yaklaşık 1.5 milyon izleyeni olan bu sayfa Dell firmasına 6.5 milyon dolar kazandırdı. Bu rakam Dell gibi bir firma için aslında büyük bir rakam değil. Ancak bizim yerli firmalarımız için çok güzel bir rakam. Rakamdan ziyade fikir çok güzel bir fikir. Kampanyalarını duyurmak için sosyal ağları kullanmak hem para olarak hemde zaman olarak gerçekten büyük bir tasarruf.

Ürünlerini internet üzerinden satışa çıkarmak isteyen ve bunun için e-ticaret paketleri satın alarak sadece bir site ile satış yapmayı hedefleyenlere sosyal ağları yabana atmamalarını şiddetle tavsiye ederim. Sosyal ağları etkin kullanmakta ayrı bir konu tabiki.

2006 yılından bu yana SEO üzerine araştırmalar ve çalışmalar yürütmektedir. Pek çok yerli ve yabancı projede SEO Manager ünvanı ile görev almıştır. Türkiye'deki birçok farklı sektördeki lider markaya SEO Danışmanlığı yapmaktadır. Türkiye çapında tanınan Color Ventures markası altında yer alan içerik odaklı projeleri bulunmaktadır. Kurduğu Vevona İnteraktif Ajansı ile şirketlere SEO, SEM, sosyal medya, mobil uygulama ve web tasarım hizmetleri vermektedir.

Son Yazılar

Yorumlar kapalı