Google Goggles: Çekip aratın

Google Goggles

Google Goggles

Google hayatın içine kendini entegre etmeyi çok iyi biliyor. Son geliştirdiği hizmeti ile bunu oldukça iyi başarıyor. Görsel objeleri tanımlayarak, üstüne yorumlayarak, arşivdeki milyarlarca resimdeki datalarla karşılaştırarak sonuçu size veriyor.

Biraz karışık mı anlattım ne. Daha açıklayıcı olursam:

Android platformları için hazır bir uygulama. Yakında iPhone içinde uyumlu hale getirileceği söyleniyor. Şöyleki Android platformlu bir mobil cihaza sahip iseniz, o an çektiğiniz bir görüntüyü Google Goggles
uygulaması ile anında aratabiliyorsunuz. Kitaplar, sanat eserleri, logolar ve buna benzer şeyleri Goggles ile aratabiliyorsunuz.

Kısmen bir iPhone kullanıcısıyım. İşime yarayabilir.

2006 yılından bu yana SEO üzerine araştırmalar ve çalışmalar yürütmektedir. Pek çok yerli ve yabancı projede SEO Manager ünvanı ile görev almıştır. Türkiye'deki birçok farklı sektördeki lider markaya SEO Danışmanlığı yapmaktadır. Türkiye çapında tanınan Color Ventures markası altında yer alan içerik odaklı projeleri bulunmaktadır. Kurduğu Vevona İnteraktif Ajansı ile şirketlere SEO, SEM, sosyal medya, mobil uygulama ve web tasarım hizmetleri vermektedir.

Son Yazılar

Yorumlar kapalı