Google Wonder Wheel

Google Wonder Wheel arama sonucu

Google Wonder Wheel "haber" kelimesi arama sonucu

Sizlere tanıtmayı unuttuğum bir Google özelliği.

Bu özellik sayesinde “bunu mu demek istediniz” özelliğini bir grafik ile zenginleştirmişler. Grafik dediysem görsel obje değilde flash obje. Google aramalarını özelleştirmek için sürekli birşeyler geliştiriyor ve bunu kullanıcıya sunuyor. Bunlardan biride Google Wonder Wheel özelliği. Wonder Whell ile sadece aramaların bu tipte sonuçlarını görebiliyorsunuz. Bunun yanında bir özelliği daha var. Arama sonuç sayfası içinde Adwords reklamlarını göstermiyor. Buda Adwords reklamlarına güvenen firmaların bu tip aramalarda reklam gösterimi yapamamasına neden oluyor. Sıramalarda tabiki bir farklılık olmuyor. Sadece alternatif aramaları bize farklı bir biçimle sunuyor Google.

Arama yaptığınız sayfanın sol tarafında Web sekmesine tıkladığımızda aşağı açılan seçenekler içinde yer alıyor. Bu seçenekler içinde siteleri arama sonuçları sayfasında içerisinde resimlerle ile birlikte görüntüleme, sayfa önizlemeli görüntüleme ve W0nder Wheel özelliği bulunuyor.

2006 yılından bu yana SEO üzerine araştırmalar ve çalışmalar yürütmektedir. Pek çok yerli ve yabancı projede SEO Manager ünvanı ile görev almıştır. Türkiye'deki birçok farklı sektördeki lider markaya SEO Danışmanlığı yapmaktadır. Türkiye çapında tanınan Color Ventures markası altında yer alan içerik odaklı projeleri bulunmaktadır. Kurduğu Vevona İnteraktif Ajansı ile şirketlere SEO, SEM, sosyal medya, mobil uygulama ve web tasarım hizmetleri vermektedir.

Son Yazılar

Yorumlar kapalı