Google’da hakkınızdaki olumsuz haberlerden kurtulun

google

Hürriyet yurtışındaki SEO firmaları ile ilgili bir haber yapmış. Kısaca haber aşağıdaki gibi. Uzun uzun okumak isterseniz özet altında link mevcut.

Başta ABD olmak üzere, dünyanın pek çok yerinde Google arama sonuçlarının yarattığı ‘online itibar’ konusunda çalışan birçok şirket kuruldu. Bu şirketler, sizin isteyeceğiniz türden bilgilerin çıkacağı Google arama sonuçları vaat ediyor. Müşterileri de genelde büyük şirketler oluyor. Bir tür yeni ‘sabıka kaydı’ yaratmanın fiyatları ise 50 dolardan 10 bin dolara kadar değişiyor.

HER şey Google’la başladı. 1998’de kurulan arama motorunun sanal dünyadaki bilgiyi domine etmesiyle… Gelişti. Ve iş, marka yönetimi uzmanı William Arruda’nın dediği hale kadar geldi: “Eğer isminiz ya da ürününüz Google aramasında çıkmıyorsa, siz aslında yoksunuz.”


Kaynak link
Bu tip haberler doğru mu peki gerçekten?

Markanız, firmanız hakkında olumsuz yorumlar ve şikayeter varsa çözümün adı online itibar yönetimi oluyor. Bu konuyla ilgili detaylı bilgi almak için iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz.

2006 yılından bu yana SEO üzerine araştırmalar ve çalışmalar yürütmektedir. Pek çok yerli ve yabancı projede SEO Manager ünvanı ile görev almıştır. Türkiye'deki birçok farklı sektördeki lider markaya SEO Danışmanlığı yapmaktadır. Türkiye çapında tanınan Color Ventures markası altında yer alan içerik odaklı projeleri bulunmaktadır. Kurduğu Vevona İnteraktif Ajansı ile şirketlere SEO, SEM, sosyal medya, mobil uygulama ve web tasarım hizmetleri vermektedir.

Son Yazılar
Yorum ( 3 )
 1. Ahmet
  08 Ocak 2011 at 18:00

  İlginç bi haber. Teşekkürler

 2. iddaa
  12 Ocak 2011 at 16:20

  Yeni öğrendim boyle bırseyın oldugunu.Sanırım arama motorlarında aranan kelımede o ıstenılmeyen sayfayı anahtar kelımelerde gerıyemı aıyorsunuz

 3. Emrah Öztürk
  12 Ocak 2011 at 18:42

  Evet bunlardan bir tanesi de bu.