İlle de Google

google-logo

Son zamanlarda Bing ve Yahoo atağa kalktı. Bunu herkes gözlemliyor. Bing daha yeni arama motoru pazarına girmesine rağmen güzel bir pay kaptı. Yahoo’da yıllardır bu pazarda pek yenilik yapmazken gözünü açıp bazı düzenlemeler yapmaya başladı. Reklam piyasasında da kızışmalar devam ediyor.

İngiltere’de Hitwise isimli bir şirketin yaptığı araştırmaya göre arama motoru pazarının %71.6’sını elinde tutuyor. Bing ve Yahoo’nun yükselmesine rağmen Google koltuğunu başkasına bırakacak gibi durmuyor. Koltuğundaki yerini korumasını Hitwise isimli şirket onlarca entegre ücretsiz hizmetine ve tabiki çok güçlü bir arama motoruna sahip olmasına bağlıyor. Kimilerine göre ne de olsa Google internetin başına gelen en güzel şey.

2006 yılından bu yana SEO üzerine araştırmalar ve çalışmalar yürütmektedir. Pek çok yerli ve yabancı projede SEO Manager ünvanı ile görev almıştır. Türkiye'deki birçok farklı sektördeki lider markaya SEO Danışmanlığı yapmaktadır. Türkiye çapında tanınan Color Ventures markası altında yer alan içerik odaklı projeleri bulunmaktadır. Kurduğu Vevona İnteraktif Ajansı ile şirketlere SEO, SEM, sosyal medya, mobil uygulama ve web tasarım hizmetleri vermektedir.

Son Yazılar
Yorum ( 2 )
  1. Seokolik
    29 Mayıs 2011 at 12:24

    Haklısın Aynen Katılıyorum Kardesım

  2. Vale Hizmetleri
    28 Haziran 2011 at 00:01

    aynen öyle haklısınız :)