Mim: En Çok Sevdiğiniz 5 İnternet Arkadaşınız

Mim için Ayşegül hanıma teşekkür ederim öncelikle. İlk kez bir mim yazıyorum (: Blog içeriğim gereği zaten pek kişisel yazılara yer vermiyorum sayfamda. Birde günlük hayattaki yoğunluk olunca hiç yazı yazamıyordum bir süredir. Takip ettiğim belli yerler olmasına rağmen yazı yazacak pek vaktim yok açıkcası.

Mim konusuna gelirsek, Ayşegül hanımın düşündüğü gibi değil pek aslında internet üzerinde sosyalliği. İnternet üzerinde başlayarak, çeşitli yardımlaşmalar ile devam ederek güzel arkadaşlıklar kurduğum elbette oldu. 5 taneden fazladır gibime geliyor açıkcası (:

1- Yiğit Konur – seoteknikleri.com ‘un kurucusu ve sahibi. Daha pek çok güzel projelerde ismi geçen meslektaşım ve arkadaşım (: Kişisel sitesine de burdan ulaşabilirsiniz. İzmirde yaşıyor ancak şuan okul nedeni ile İstanbulda yaşıyor. Bilkent üniversitesinde okuyor.

2- Erman Dönertaş – Yaklaşık 5 yıllık arkadaşımlığım bulunuyor Erman abi ile. 2005 yılında eski ismi forumta şimdiki ismi yorumkat olan forumda moderatörlük yaptığım sıralarda kendisi yöneticiydi. Daha sonra İzmir buluşmalarında tanışıp sıkı fıkı bir arkadaş olduk. Kendisi benim gözümde İzmir’in Nuri Alçosu olup çok yakışıklıdır. Ziraat mühendisi olarak özel bir firmada çalışıyor bu aralar. Sokakta denk geldiğimiz durumlar hariç özel olarak görüşemiyoruz ama kendisini sevdiğimi hep bilir (:

3- Eser Berk – O şimdi asker (: Yaklaşık 3 yıllık arkadaşımdır kendisi. R10.net aracılığı ile tanışıp Eskişehir ikamet ettiğim sıralarda evimde kalarak beni onurlandıran arkadaşım. Bursa’da yaşıyor ancak şuan vatani görevini yapıyor. Birkaç kez İzmir’ede geldi. Ama ben bir türlü Bursa’ya gidemedim ): Söz kardeşim gelicem birgün Gemlik’i birbirine katıcaz.

4- Berkay Aydın – Tüm görüşmelerimiz netten olduğu için daha birebir hiç göremedim kendisini (: Ankara’ya geldiğim birgün görüşücem inşallah. Bana çok yardımı dokunmuştur Berkayımın. Kendisi ASP konusunda uzman olup, CSS konusunda da harikalar yaratır. Bazı projelerimde çok yardımı dokundu. Söylemezsem olmaz. Altında ayteam.com yazan tüm projelerin kurucusu ve sahibidir. Bunlardan biride sevgim.net. Yeni arayüzü çok güzel buda benden sevgim.net takipçilerine duyuru olsun. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kimya Öğretmenliği okuyor. Selamlar burdan Berkayıma (:

5- Kemal Ege Aktaş – Rock sever, uzun saçlarına kurban olduğum Kemalimdir kendileri. Saçlarımın uzun olduğu dönemler hep benim saçlarımla kıyaslardı kendi saçlarını q: Tabiki onun saçları daha uzundu (: Rock barların vazgeçilmezi, rock konserlerinin daimidir. Kişisel sitesine burdan ulaşabilirsiniz. Tam bir İzmir ve Ege aşığıdır.

6- Gökhan Çakır – R10 ve Yiğit Konur aracılığı ile tanıştık kendisi ile. Benim gibi özel kurumlara SEO danışmanlığı yapıyor kendisi. Gerçi şuan devam ediyor mu bilmiyorum. Ancakçok mütevazi ve sevecen bir arkadaşımdır kendisi. Arasıra sokakta denk geliyoruz. Pek görüşemesekte internet aracılığı ile edindiğim sevdiğim arkadaşlarımdandır kendisi.

7- Gökhan Tekin – Öncelikle müthiş fotoğrafların mimarı, grafikerler.net‘in kurucusu ve sahibi. Daha sonra Eser ile benim ortak arkadaşımız. Fotoğrafçılık ve Tasarım konusunda tam bir uzman. Adobe programları elinde bir oyuncak adeta. Gökhan abi ilede hiç yüzyüze görüşmedik. Aynı zaman diliminde forumlarımızı açmamıza rağmen ben uğraşamayarak sattım o ise Türkiye’de alanında bir dev haline dönüştürdü Grafikerler.net’i. Başarılar dilemiyorum zaten başarılı biri. Ancak başarılarının daimi olmasını diliyorum. Sevgiler saygılar dostum (:

Daha pek çoğu var aslında ama bu kadar yeter sanırım. İsmini yazmadığım arkadaşlarımada çok selamlar olsun. Darılmazsınız umarım :(

2006 yılından bu yana SEO üzerine araştırmalar ve çalışmalar yürütmektedir. Pek çok yerli ve yabancı projede SEO Manager ünvanı ile görev almıştır. Türkiye'deki birçok farklı sektördeki lider markaya SEO Danışmanlığı yapmaktadır. Türkiye çapında tanınan Color Ventures markası altında yer alan içerik odaklı projeleri bulunmaktadır. Kurduğu Vevona İnteraktif Ajansı ile şirketlere SEO, SEM, sosyal medya, mobil uygulama ve web tasarım hizmetleri vermektedir.

Son Yazılar
Yorum ( 5 )
 1. Eser Berk
  21 Nisan 2010 at 14:30

  Dostum benim çok teşekkür ediyorum.Biz geldik ama dediğin gibi sen bizi ziyaret ederek onurlandırmadın henüz :) En sonunda ben gelip zorla götüreceğim seni.Çok sağol bu yazın için.

  Antalya’dan sevgilerle.. :)

 2. Berkay AYDIN
  23 Nisan 2010 at 19:32

  Emrah kardeşim teşekkür ederim güzel düşüncelerin için.İşlerden fırsat gelirse kendi blogumu kurup mimi yanıtlayacağım inşallah :)

 3. Emrah Öztürk
  26 Nisan 2010 at 00:21

  Dostluğunuz için ben teşekkür ederim asıl :) İnsanın sağlam dostlar bulması zor bu çıkar dünyasında.

 4. DelipoyrazNET
  29 Ağustos 2010 at 20:45

  5 demişsin 7 olmuş 😀

 5. Yiğit Konur – Kişisel Blog » Blog Archive » Basında Yiğit Konur
  07 Ekim 2010 at 06:25

  […] Emrah Öztürk’ün Yayımladığı Web’de Etkili Bulduğu 5 Kişiden Biri konulu Haberi […]