Nikola Tesla Belgeseli

nikola teslaHayatımızın her alanında kullandığımız ve asla vazgeçemeyeceğiniz pek çok buluşun sahibi olan Nikola Tesla hakkında bilinen ve bilinmeyen pek çok gerçeği anlatan Tesla – Master Of Lightning.

Wireless teknolojisinden, neon ve florasan lambalara kadar, AC elektrik akımından daha nice pek çok teknolojiye kadar 20’ye yakın patenti bulunmaktadır. Nikola Tesla büyük bir bilim adamıdır ve öyle de kalacaktır.

Belgeselinden kendini elektrik ile tedavi ettiği de görülen Tesla, pek çok alana hizmet edecek buluşlar yapmıştır. Ancak yalnız başına bir otel odasında hayata gözlerini yummuştur. 87 yaşında yaşamını yitiren bilim adamı arkasında pek çok soru işareti de bıraktı. Ayrıntılar için aşağıdaki belgeseli izleyebilirsiniz.

ŞİMŞEKLERİN EFENDİSİ-NİKOLA TESLA (Tesla – Master Of Lightning)

Nikola Tesla ile ilgili diğer yazılı kaynaklar:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=nikola%20tesla

http://www.biyografi.info/kisi/nikola-tesla

http://www.pbs.org/tesla/

http://www.teslasociety.com/biography.htm

2006 yılından bu yana SEO üzerine araştırmalar ve çalışmalar yürütmektedir. Pek çok yerli ve yabancı projede SEO Manager ünvanı ile görev almıştır. Türkiye'deki birçok farklı sektördeki lider markaya SEO Danışmanlığı yapmaktadır. Türkiye çapında tanınan Color Ventures markası altında yer alan içerik odaklı projeleri bulunmaktadır. Kurduğu Vevona İnteraktif Ajansı ile şirketlere SEO, SEM, sosyal medya, mobil uygulama ve web tasarım hizmetleri vermektedir.

Son Yazılar

Yorumlar kapalı