Okul otobüslerinde Wi-Fi

wi-fi

Türkiye’de hala evinde internet olmayan pek çok kullanıcı varken, Amerika’nın Arizona eyaletinde okul otobüslerinde Wi-Fi denemeleri yapılıyor. Hükümet bununla ilgili ilk testleri geçtiğimiz günlerde yaptı bile. İnternet en temel haklardan biri haline gelen Amerika’da birçok toplu taşıma aracında Wi-Fi mevcut. Hal böyle olunca öğrenciler içinde bir adım atıldı.

New York Times denemenin yapıldığı otobüsün şoförünü yakaladı ve tepkileri sordu. Öğrencilerin otobüs içinde kavga edip, olay çıkarmak yerine, müzik dinlediklerini, sohbet ettiklerini hatta ders çalışanların bile olduğunu söylemiş. Maliyet olarak 260$ olan hizmet için aileler ve okul yönetimi gayet memnun. Türkiye şartlarına göre biraz tuzlu tabi. Zaten Türkiye’de böyle birşeyin olması için herhalde bi 10 yıl geçmesi gerekiyor (: Türkiye’de şimdilik şehirler arası otobüslerde ve bazı trenlerde bu hizmet veriliyor. Ancak o bile adam gibi verilmiyor.

2006 yılından bu yana SEO üzerine araştırmalar ve çalışmalar yürütmektedir. Pek çok yerli ve yabancı projede SEO Manager ünvanı ile görev almıştır. Türkiye'deki birçok farklı sektördeki lider markaya SEO Danışmanlığı yapmaktadır. Türkiye çapında tanınan Color Ventures markası altında yer alan içerik odaklı projeleri bulunmaktadır. Kurduğu Vevona İnteraktif Ajansı ile şirketlere SEO, SEM, sosyal medya, mobil uygulama ve web tasarım hizmetleri vermektedir.

Son Yazılar
Yorum ( 3 )
 1. şerafettin kalay
  14 Ağustos 2010 at 02:02

  Türkiyede en kısa zamanda bu uygulamayı başlatır diye düşünüyorum. Haber için çok teşekküler..

 2. Berkan
  03 Eylül 2010 at 00:44

  Sağlam bir otobüs gelmesi için dua ederken. Wifi’yi beklemek çok zor :)

 3. chip satışı
  06 Eylül 2010 at 05:38

  @berkan, cok güldüm yorumuna. Haklısın aslında. ama türkiyeyi artık çok da küçümsememek lazım, heleki iletişim alanında çok hızlı ilerliyor. Sadece türkiyede yaşayıp yurt dışına çıkmamış insanlar boyle goruyorlar normal olarak. ama yurt dısındaki bi cok ulkeden bence avrupada dahil iletisim konusunda cok cok iyiyiz. ve hepsinide gececegiz.