Google veya diğer arama motorlarında isminizi, firmanızı veya markanızı aradığınızda karşınıza çıkan bazı istemediğiniz sonuçlar olabilir. Bunun dışında isim benzerliği durumundan doğan bazı sitelerdeki kişilerin yayınladığı bilgilerden etkileniyor olabilirsiniz. Bunun çözümü eskiden yoktu. Yoktu derken şöyle ki, eğer internet sitesnin sahibi ile iletişime geçip siteden içeriği kaldırtabilirseniz mümkün tabiki. Ancak site sahibi veya firma size cevap vermiyor ya da kaldıramayacağını söylüyorsa, orda itibar yönetimi hizmeti devreye giriyor. Arama motorlarındaki arama sonuçlarınızı iyileştirerek, istemediğiniz sonuçların arka sayfalara gitmesini sağlıyorum.

itibar yönetimiYapılan araştırmalarda arama motorlarını kullananlar yaptıkları aramalarla ilgili ilk 10 yani 1. sayfadaki siteleri inceleyenlerin oranı %94 2. sayfayı yani ilk 20 sonucu inceleyenlerin oranı %5 olarak belirlenmiştir. Bu demek oluyorki arama yapanların %99’u ilk 2 sayfayı inceliyor. Bu yüzden hakkınızda olumsuz sayfaların 3. sayfaya hatta mümkünse çok daha gerilere gitmesi sizin çok daha iyi olacaktır. En çok tıklananlar ile ilgili yapılan bilimsel çalışmanın sonucu olan haritaya SEO Danışmanlığı hizmet sayfasından ulaşabilirsiniz.

emrah öztürk

Pek çok işveren son zamanlarda işe alacağı kişiler hakkında internette, özellikle Google üzerinde aramalar yaparak bilgi edinmeye çalışıyor. Sosyal ağlar arasında en çok ilgi gören Facebook işverenlerin en çok işine yarayan kaynaklar arasında. Ancak kötü niyetli bazı kimseler sahte Facebook profilleri açarak insanları kandırmaya çalışıyor. Facebook ile ilgili bu tip sorunları çözmenizde size ücretsiz yardımcı oluyorum.

facebook

Sorun ve sorularınız için iletişim sayfasında yer alan bilgilerden bana ulaşabilirsiniz. Dilerseniz iletişim formunu kullanarakta benimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum ( 1 )
  1. Online İtibar Yönetimi Nedir ? | Online itibar yönetimi – seo – Emrah Öztürk
    30 Ocak 2012 at 08:11

    […] Online itibar yönetimi nedir ? […]

Bir cevap bırakın