Popülerlik ve Pagerank

about.me

Pagerank bizim webmasterlarımız tarafından çok önemsenmekte. Pek çok platformda yapılan alışverişlerde önemli bir kıstas olarak sayılmakta. Ancak pagerank sadece bir sayfa değeridir. Bunu unuttuğumuz durumları bize hatırlatan bazı projeler zaman zaman karşımıza geliyor. Pagerank değeri olmadan yüzbinlerce kişiye hitap eden ve yüzbinlerce kişi tarafından ziyaret edilen sayfalar, marka olmuş siteler mevcut. Pagerank değeri 5’in altında olup yine 5 ve üzerine olan pek çok siteye göre çok iyi değerleri olan siteler mevcut. Pagerank tek başına çok önemli bir kriter değil kısaca.

AOL’nin satın aldığını açıkladığı About.me bu projelerden bir tanesi. Sitenin pagerank değeri 0 olmasına karşın Alexa dünya sıralamasında ilk 8 bin içerisinde yer alıyor. Burdan ziyaretçisinin kalitesini ve sürekliliğini de anlayabiliriz. About.me geçen hafta 400.000 profil ile genele açıldığını duyurmuştu. Dün akşamda AOL tarafından satın alındığı duyruldu. Kurucusu olan Tony Conrad daha önceki projesinide AOL’ye satmıştı. Bu projeninde sonu önceki gibi olacağını tahmin ediliyordu.

About.me şuan binlerce profili bünyesinde barındıyor. Son 1 yılda inanılmaz bir popülerite yakalayan site 1 yıl 16 gün içinde satılmış. Projenin bu kadar hızlı bir süreçte bu kadar hızlı bir ivme kazanması ise kurucusunun tecrübelerinden olsa gerek. Ayrıca pazarlama stratejiside en büyük rolu oynuyor.

2006 yılından bu yana SEO üzerine araştırmalar ve çalışmalar yürütmektedir. Pek çok yerli ve yabancı projede SEO Manager ünvanı ile görev almıştır. Türkiye'deki birçok farklı sektördeki lider markaya SEO Danışmanlığı yapmaktadır. Türkiye çapında tanınan Color Ventures markası altında yer alan içerik odaklı projeleri bulunmaktadır. Kurduğu Vevona İnteraktif Ajansı ile şirketlere SEO, SEM, sosyal medya, mobil uygulama ve web tasarım hizmetleri vermektedir.

Son Yazılar
Yorum ( 6 )
 1. haber
  03 Ocak 2011 at 10:07

  teşekkür ederim ..

 2. iddaa tahminleri
  02 Şubat 2011 at 00:06

  Pagerank degerını ben cok onemserdım.Bu bılgınızın dogruluguna ınanmak ıstıyorum cçünkü http://www.iddabul.com sitem yıllardır 2 pagerankı gcemedı :( Bu arada emrah sitenden edindğim bilgilerin çok faydası oluyor.Gerçekten faydalı işler yapıyorsun.İiy çalışmalar.

 3. Emrah Öztürk
  02 Şubat 2011 at 08:38

  Faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana.

 4. Ekrem
  28 Mart 2011 at 14:16

  Emrah yeni siten hayırlı olsun senin takipçinim umarım hedeflerine ulaşırsın siten gercekten çok verimli bu arada sana alexa mı nasıl yükselte bilirim ditye soracaktım bilgilendirimisin beni

 5. extasy
  26 Nisan 2011 at 23:11

  teşekürler yeni siten hayırlı olsun

 6. bedava para
  24 Ağustos 2011 at 19:36

  bu haberiniz page rank değeri pek iyi olmayan bizleri umutlandırdı doğrusu. ben bu konuya biraz takıyordum açıkçası