Tatilde Eğlenceli ve Sağlıklı beslenme İpuçları

sağlıklı beslenme1) Aldığınız alkol miktarına dikkat edin. Tatil akşamlarında alkol su gibi akar. Kendinizi tatilde bu konuda da biraz rahat bırakabilirsiniz. Ama unutmayın ki akşamları tükettiğiniz bu içkiler size kilo olarak geri döneceklerdir. Bu yüzden her akşam alkol tüketmektense bazı akşamlar sağlığınız için daha yararlı içecekler tüketebilirsiniz. Böyle yaparak fazla kilo almanızı engelleyebilirsiniz.tatil
2) Dar kıyafetler giyin. Tatil davranışlarınızı kontrol etmenin diğer bir yolu da dar kıyafetler giymektir. Kıyafetler kendinizi çok rahatsız hissetmenize neden olmasın ama diğer taraftan da fazla yemek yediğinizde size kendinizi kontrol etmeniz gerektiğini hatırlatabilsin. Böylece ne zaman yemeği fazla kaçıracak gibi olduğunuzda aklınıza fazla yememeniz gerektiği gelecektir.vakantie Spanje

hotel royal dragon
3) Sağlıklı yiyecekler yemek için kendinize bir beslenme programı yapın. Tatillerde diğer pek de sağlıklı olmayan yiyecek alternatiflerinin yanında sağlıklı olan yiyecek alternatifleri de fazladır. Sağlıklı yiyecekler asla tatsız tuzsuz ve hoş olmayan yiyecekler demek değildir. Çok lezzetli sağlıklı yiyecekler de hazırlayabilirsiniz. Bunun için sadece biraz yaratıcılık ve deneme yapmaya ihtiyacınız var.
4) Ara vermeniz gerektiğini unutmayın. Ailenizle ve arkadaşlarınızla bir araya geldiğiniz uzun tatil akşamlarında yemek yemeği biraz abartabilirsiniz. Bu yüzden yemek sırasında yemeğe küçük aralar vermeniz kendinizi daha kolay kontrol etmenize yardım edecektir. Bu aralarda dikkatinizi yemek yerine sohbete vermelisiniz. Böylece doyduğunuzu da daha kolay hissedersiniz.

2006 yılından bu yana SEO üzerine araştırmalar ve çalışmalar yürütmektedir. Pek çok yerli ve yabancı projede SEO Manager ünvanı ile görev almıştır. Türkiye'deki birçok farklı sektördeki lider markaya SEO Danışmanlığı yapmaktadır. Türkiye çapında tanınan Color Ventures markası altında yer alan içerik odaklı projeleri bulunmaktadır. Kurduğu Vevona İnteraktif Ajansı ile şirketlere SEO, SEM, sosyal medya, mobil uygulama ve web tasarım hizmetleri vermektedir.

Son Yazılar

Yorumlar kapalı