Tüm zamanların en iyi 10 video oyunu

oyunVideo oyunları geçmişten günümüze epey değişiklik gösterdi. İlk olarak 1950’ li yıllarda ortaya çıktı ve o günden beri de yeni teknolojilerin etkisiyle sürekli bir değişiklik içinde yer aldı. Bu oyunlar zamanla çeşitlendi ve her türden isteğe hitap eder duruma geldi. Cep telefonlarından, bilgisayarlardan, oyun konsollarından vb. aletlerden oynanabilir bir hal aldı. Yıllardır pek çok oyun geldi ve gitti. Ancak bazı oyunlar vardı ki asla etkileri unutulmadı… Şimdi tüm zamanların etkileri geçmeyen, en iyi 10 oyununa bir göz atalım :
Pac – Man : Bu oyun ilk olarak 1980 yılında ortaya çıkan en iyi video oyunlarından biri. Amaç Pac Man’ in ekrana çıkan tüm sarı noktaları yemesi ve canavarları yenmesidir.
Mario Series : Bu eğlenceli oyun hakkında fazla bir şey söylemeye gerek yok, hepiniz mutlaka oynamışsınızdır. Zaten bu yüzden en iyiler listesinde yer alan oyunlar arasındadır.
Counter Strike : Bu erkek oyunlarıilk aksiyon oyunu olma özelliğini taşır. Düşmanın vurulmaya çalışıldığı bir oyundur.
Quake Series : Bu oyun da hedef düşmanı vurmaya yönelik bir oyundur.
Need For Speed Series : Bu araba yarışlarına dayanan eğlenceli bir oyundur. Dünya çapında epey ünlenmiştir ve yarış oyunlarından hoşlananlar için en ideal oyunlardan biridir.
Space Invaders : Bu oyun 1978’ de geliştirilmiştir. Basitçe lazer silahıyla uzaylıların vurulmaya çalışıldığı bir oyundur.
Grand Theft Auto : Vice City : Bu aksiyon – macera tarzı oyun, birtakım görevlerin yerine getirildiği zevkli bir oyundur.
Street Fighter Series : Bu oyun çoğu kişinin de bildiği gibi bir dövüş oyunudur. Capcom Co tarafından 1987 yılında geliştirilmiştir.
Tetris : Bu oyun ilk olarak 1984 yılında ortaya çıkmıştır. Ama bugün bile hala özellikle telefonlarda oynanan eğlenceli bir oyundur.
Halo 3 : Bu oyun diğerlerine göre daha yeni bir oyundur ve 2007 yılında geliştirilmiştir.  En son dönem grafik ve efektlerini içerir ve oldukça gelişmiş bir oyundur.
Bu oyunlardan oynamadıklarınız varsa mutlaka denemelisiniz. Emin olun pişman olmayacaksınız…

2006 yılından bu yana SEO üzerine araştırmalar ve çalışmalar yürütmektedir. Pek çok yerli ve yabancı projede SEO Manager ünvanı ile görev almıştır. Türkiye'deki birçok farklı sektördeki lider markaya SEO Danışmanlığı yapmaktadır. Türkiye çapında tanınan Color Ventures markası altında yer alan içerik odaklı projeleri bulunmaktadır. Kurduğu Vevona İnteraktif Ajansı ile şirketlere SEO, SEM, sosyal medya, mobil uygulama ve web tasarım hizmetleri vermektedir.

Son Yazılar

Yorumlar kapalı