Uydu Radyosu Haberleri

Uydu Radyosu ilk ortaya çıktığından beri normal radyo yayınlarının önemli bir alternatifi olmuştur. Uydu Radyosu konusundaki iki rakip olan Sirius ve XM’in müşteri kazanmaya başlaması bir süre aldı. Bu tür radyo yayını için gerekli ekipmanlar pahalı ve hantaldı. Ayrıca diğer radyolar ücretsiz iken Uydu Radyosu hizmeti için aylık bir ücret söz konusuydu. Uydu radyoların karasal yayın yapan radyolara göre birkaç avantajı vardır ve bu avantajları sayesinde her yıl önemlerini arttırmaktadırlar. Uydu Radyolarında reklam alan çok az kanal vardır. Bu aylık ücret alan kimi televizyon kanallarına benzer … belirli bir ücret alırlar ancak bunun karşılığında reklam göstermezler.

Uydu Radyonun diğer önemli bir artısı karasal yayın yapan radyolarda bulunmayan bir kaliteye sahip olmalarıdır. Uydu Radyosu sayısal sinyaller kullanır ve bu yayın türünde yayın ya tam kalitede gelir ya da hiç gelmez. Uydu Radyoları ayrıca çok geniş bir alanı kapsar. Bu bakımdan seyahat ederken sürekli istasyon aramanız gerekmez. haberleri dinlerken en önemli haberin tam ortasında radyo yayınının kesilmesi kimsenin hoşuna gitmez.

Teknolojideki son hamleler Uydu Radyosunun alıcı kısmında büyük gelişmelere imkan verdi. Araba üreticileri artık yeni arabalarda yerleşik uydu alıcıları sağlayabiliyorlar böylece herhangi bir donanım satın almak gerekli olmuyor. Sadece ücretli bir aylık abonelik edinilmesi yeterli oluyor. Kimi araba üreticileri sadece XM imkanı sağlarken, çoğu üretici her iki sistem arasında seçim yapma imkanı sunuyor. habertürk

Uydu Radyo özellikle işi gereği sürekli seyahat eden ve radyo haberlerini dinlemek zorunda olan kimselere önemi yararlar sağlamaktadır. Bu kimseler Uydu Radyo sayesinde her haberi ayrı bir kanaldan dinlemek ya da haberlerin tam ortasında yayının kesilmesi gibi sorunlarla karşılaşmıyorlar.

2006 yılından bu yana SEO üzerine araştırmalar ve çalışmalar yürütmektedir. Pek çok yerli ve yabancı projede SEO Manager ünvanı ile görev almıştır. Türkiye'deki birçok farklı sektördeki lider markaya SEO Danışmanlığı yapmaktadır. Türkiye çapında tanınan Color Ventures markası altında yer alan içerik odaklı projeleri bulunmaktadır. Kurduğu Vevona İnteraktif Ajansı ile şirketlere SEO, SEM, sosyal medya, mobil uygulama ve web tasarım hizmetleri vermektedir.

Son Yazılar

Yorumlar kapalı