WikiLeaks durdurulamıyor.

Başta ABD olmak üzere pek çok devletin gizli belgelerini ortaya döken Wikileaks’in yayına girdiği ilk günden itibaren kullandığı Wikileaks.org domainini gelen “siber saldırılar” nedeniyle DNS firması kapattı. isviçre’deki DNS merkezide aşırı saldırılardan dolayı hizmetini durdu. Ancak Wikileaks durdulamıyor. Kapatıldı diye işin peşini bırakmayan WikiLeaks yeni domaini ile yayına tam hız devam ediyor.

Diplomatlar arasındaki yazışmaları ele geçiren ve tüm dünyaya duyuran Wikileaks.org kapatıldıktan sonra .ch uzantılı yeni adresi ile yolan devam eden WikiLeaks, her gün yeni belgeler açıklayarak hala dünya gündeminde önemli bir yer ediniyor. Belgelere gelen tepkilere bakılırsa doğruluk payı olma olasığı var. Ancak bu demek değil ki doğru.

Yeni domain adresi: WikiLeaks.ch

Aynı zamanda http://213.251.145.96 ip adresi üzerinde de erişim imkanı mevcut.

2006 yılından bu yana SEO üzerine araştırmalar ve çalışmalar yürütmektedir. Pek çok yerli ve yabancı projede SEO Manager ünvanı ile görev almıştır. Türkiye'deki birçok farklı sektördeki lider markaya SEO Danışmanlığı yapmaktadır. Türkiye çapında tanınan Color Ventures markası altında yer alan içerik odaklı projeleri bulunmaktadır. Kurduğu Vevona İnteraktif Ajansı ile şirketlere SEO, SEM, sosyal medya, mobil uygulama ve web tasarım hizmetleri vermektedir.

Son Yazılar
Yorum ( 3 )
 1. gokhan
  17 Aralık 2010 at 12:30

  yola devamm..

 2. Hakan
  20 Ocak 2011 at 08:37

  valla bunu durdurana ask olsun tek merak ettigim bunlar bu gzli belgleri nerden buluyor yada bunlara kim sızdırıyorki bunlarda wikide yayınlıyor.. :)

 3. İstanbul Perde
  24 Şubat 2011 at 22:25

  İsveçe iadesine karar verildi paranın gücü :)