WordPress 3.0.2 Türkçe sürümü yayınlandı

wordpress son sürümWordPress dünyada en çok kullanılan CMS sistemlerinden biri. Gelişmiş özellikleri ile pek çok özel yazılımın dahi önüne geçmiş bir sistem. Google ile içli dışlı olması, örümceklerin WordPress sistemlerini sevmeleride ayrıca bir nitelik.

WordPress içerisinde oluşan hatalar, güvenlik açıkları nedeniyle sürekli olarak kendini yeniliyor. Bu yüzdende tercih ediliyor aslında bir yerde. Pek çok sistem çıkmasıyla kaybolması bir oluyor. Ancak WordPress ücretsiz açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için kullanıcı tarafından da geliştirilebiliyor. Öyleki kullanıcılarının yazmış olduğu binlerce eklentisi ve teması bulunan bir içerik yönetim sistemi.

Son sürümü olan 3.0.2 sürümünü dün yayınladı. Bende hemen bir sitemde kurdum. Ancak İngilizce versiyon olduğu için yazarların biraz garibine gitti. Bugünde Türkçe versiyonu www.wordpress-tr.com adresinde yayınlanmış.

Güncelleme yapmadan önce mutlaka yedek alın. Doğabilecek sorunlarda tüm içeriğinizi kaybedebilirsiniz.

WordPress 3.0.2 sürümünü indirmek için burdan
Eski WordPress sürümlerini indirmek için burdan

2006 yılından bu yana SEO üzerine araştırmalar ve çalışmalar yürütmektedir. Pek çok yerli ve yabancı projede SEO Manager ünvanı ile görev almıştır. Türkiye'deki birçok farklı sektördeki lider markaya SEO Danışmanlığı yapmaktadır. Türkiye çapında tanınan Color Ventures markası altında yer alan içerik odaklı projeleri bulunmaktadır. Kurduğu Vevona İnteraktif Ajansı ile şirketlere SEO, SEM, sosyal medya, mobil uygulama ve web tasarım hizmetleri vermektedir.

Son Yazılar
Yorum ( 1 )
  1. dizi seyret
    02 Aralık 2010 at 02:49

    Wp sürekli kendini geliştiriyor ve hataları daha az seviyeye indiriyor bilgilendirme için teşekkürler