Yaklaşık 30 milyon kullanıcı

nethaber

Haberturk’te okuduğum bir habere göre Türkiye’de yaklaşık 30 milyon internet kullanıcısı var. Tam rakam verilemesede 26-30 milyon arası bir kullanıcı olduğu söyleniyor. Google Türkiye Genel Müdürü Bülent Hiçsönmez yurtdışında “ülkemde 28 milyon internet kullanıcısı var” dediğimde insanlar çok şaşırıyor diyor. Sakarya Üniversitesi öğrencilerine konferans veren Bülent Hiçsönmez, Google bu işe başlarken iki kişi olarak başladı ancak tüm dünyaya hizmet vermeyi hedefleyerek başladılar. Bundan 10 yıl önce kim derdiki dükkan olmadan internet üzerinden milyarlarca ciroyu bulan satışlar yapabiliriz.

Dünyada 1.6 milyar kullanıcı olduğunu düşünülüyor. Bu demekki internet bir showroom olsa 1.6 milyar insan tarafından sürekli ziyaret ediliyor. Bu showroomda bir raf kapmak zor olsada çok karlı bir iş. Bu yüzdende SEO çok önemli bir yere sahip son yıllarda pazarlama teknikleri arasında.

Kendi sektörünüz ile ilgili yapılan incelemelerde aylık binlerce potansiyel müşteriye direkt olarak ulaşabilir ve ürünlerinizi en ayrıntılı şekilde tanıtabilirsiniz. Bu size kısa zamanda satış imkanı ve pek çok şeyden tasarruf sağlayabilir.

Dikkat ederseniz sitemde genel anlamda e-ticaret üzerinde yazılar yazıyorum. SEO benim için bir e-ticaret yöntemi çünkü. SEO uygulanacak site dizi sitesi olsa da online alım satım sitesi olsa dahi ürün belli, hizmet bellidir. Hepsinde farklı bir pazarlama taktiği uygulanabilir. Türkiye’de yaklaşık 30 milyon internet kullanıcısı varken sizin tek çabanız Google’da üst sıralara çıkmak olmalı. Bu size oldukça iyi geri dönüş sağlayacaktır.

Haber detayı

2006 yılından bu yana SEO üzerine araştırmalar ve çalışmalar yürütmektedir. Pek çok yerli ve yabancı projede SEO Manager ünvanı ile görev almıştır. Türkiye'deki birçok farklı sektördeki lider markaya SEO Danışmanlığı yapmaktadır. Türkiye çapında tanınan Color Ventures markası altında yer alan içerik odaklı projeleri bulunmaktadır. Kurduğu Vevona İnteraktif Ajansı ile şirketlere SEO, SEM, sosyal medya, mobil uygulama ve web tasarım hizmetleri vermektedir.

Son Yazılar

Yorumlar kapalı